Najlepsza wersja

Jeśli znajdziecie jakiekolwiek braki w tłumaczeniu lub błędy proszę zgłaszajcie je w tym dziale.
  • Takie chyba podstawowe pytanie do was forumowicze.^^ Która wersja Minecraft'a jest dla Was najlepsza i dlaczego?

Według mnie ostatnią najlepszą, czytaj w miarę wydajną i dobrze zaopatrzoną we wszelkie modyfikacje i dodatki wersją, jest 1.7.10. Najgorsze wydajnościowo są wersje 1.10+, a szczególnie 1.14. Pod względem rozgrywki nie mam zastrzeżeń co do "Village and Pillage" oraz "Aquatic" update, ale ta wydajność naprawdę tyłka nie urywa, a nawet jest gorsza. I tak widzimy dokąd zmierza teraz Mojang - dodajemy jak najwięcej, ale walić wydajność i naprawianie wiecznych bugów. Pod względem modyfikacji to według mnie zarówno 1.7.10 jak i 1.12.2 są bardzo urozmaicone. A co do rozgrywki na vanilli to rzadko mi się zdarza, gdyż jest właśnie nadal mało interesująca dla miłośniczki modów jaką jestem

Co do PVP to szczerze podoba mi się to bardziej "taktyczne" dodane wersji 1.9+, głównie z powodu bezmyślnego według mnie nawalania i healowania w poprzedniej jego wersji. Stare PVP może było wygodniejsze, ale czy to znaczy lepsze? Możecie znaleźć w internecie wiele przykładów w różnych tematach, kiedy wygodniejsze =! lepsze. Najlepszym wyjściem byłoby chyba połączenie nowego i starego PVP, może to trochę złagodzi kłótnie o nim :saint:

• Wyjdę na dinozaura ale Beta 1.7.3 dlaczego ten staroć? A no dlatego, że jest to ostatnia klasyczna wersja klocków, tzn. przed wprowadzeniem tych nudnych RPG-owych rzeczy.

1.7.10 jest w porządku, choć jest już to wersja dość mocno niewspierana.

Od wersji 1.8+ kod klocków zrobił się bardziej obiektowy, mówiąc laicko łatwiej nim zarządzać i dodawać nowe funkcje, niestety cierpi na tym wydajność.

Ogółem rzecz biorąc 1.14.x nie zrobiło na mnie wrażenia jak i kolejne wcielenia tych pół-wersji, które mają się pojawić nie zrobią na mnie wrażenia, nie wiem może znudziły mi się klocki, albo po prostu kierunek, który obrali twórcy wydaje mi się nieciekawy, i nie tego bym oczekiwał. Ja czekam choćby na mityczne i obiecywane od wielu, wielu lat ModAPI w wykonaniu Mojang AB, tfu Microsoftu. Już nawet nie chodzi o same mody, ale te nowe wersje same w sobie tak aby sobie pograć są takie sobie. Mam wrażenie, że człowiek się po prostu przy tych wersjach gorzej bawi, zwłaszcza jak zna stare wersje i na tych się spędziło x lat. :P

Dla mnie dzisiejsze klocki są za bardzo kolorowe, za bardzo user-friendly, za proste... Gra praktycznie mówi ci co masz robić, wiem że są osoby którym takie podejście odpowiada, ale mi nie.

Lata płyną gra się zmienia, ale czy na lepsze? Tego na ten moment nie wie nikt, psy szczekają(starzy wyjadacze) karawana jedzie dalej.

Jeśli chodzi o PVP, to nie mam zdania, choć nowy mechanizm walki drażni mnie przy walce z mobami, irytuje on dość mocno.

Komputer Stacjonarny | Windows 10 Enterprise LTSC 2019 | Intel Core i7 4770 3,4GHz | Lenovo ThinkCentre M83 | 16GB RAM DDR3 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | WD Black 1TB | SAPPHIRE AMD RADEON HD 7950 3 GB |

Serwer Domowy | Windows Server 2019 Standard | 2x Intel Xeon X5570 2,93GHz | HP ProLiant ML150 G6 | 48GB RAM DDR3 ECC 1600MHz | SmartArray P212 | 2x WD RED 2TB | NVIDIA GeForce GT730 1GB |
    Komputer Przenośny | Windows 10 Enterprise LTSC 2019 | Intel Core i5 4300M 2,6GHz | Lenovo ThinkPad T440P | 8GB RAM DDR3L 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | Intel HD Graphics HD4600 |

v6qvry-2.png lrmzzg-2.png rrxiw3-2.png
  • 1.5.2 najlepsza najbardziej stabilna wersja chociaż czasem psuł się generator światów.

1.5.2 ^^.

A tak serio to 1.7.10 - stare dobre pvp, dobrze zoptymalizowana wersja oraz duża ilość addonów w postaci modyfikacji lub pluginów.

Dobrze, że mówicie. :P

Też myślę, że 1.5.2 ma coś do siebie.

Komputer Stacjonarny | Windows 10 Enterprise LTSC 2019 | Intel Core i7 4770 3,4GHz | Lenovo ThinkCentre M83 | 16GB RAM DDR3 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | WD Black 1TB | SAPPHIRE AMD RADEON HD 7950 3 GB |

Serwer Domowy | Windows Server 2019 Standard | 2x Intel Xeon X5570 2,93GHz | HP ProLiant ML150 G6 | 48GB RAM DDR3 ECC 1600MHz | SmartArray P212 | 2x WD RED 2TB | NVIDIA GeForce GT730 1GB |
    Komputer Przenośny | Windows 10 Enterprise LTSC 2019 | Intel Core i5 4300M 2,6GHz | Lenovo ThinkPad T440P | 8GB RAM DDR3L 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | Intel HD Graphics HD4600 |

v6qvry-2.png lrmzzg-2.png rrxiw3-2.png
  • Ja osobiście nie mogę się wypowiedzieć z powodu takiego, że potrafię się przyzwyczaić do każdej wersji i nigdy nie uważałem ani jednej za najlepszą, ale wersja, na której najwygodniej mi się grało to była Alpha 1.2.6 (zagrałem pierwszy raz w klocki w 2010). Była to pierwsza wersja jaką miałem przez naprawdę długi czas... Do dziś nie wiem czemu MC powodował mi Blue Screeny podczas grania.