Posts by Lvnv

Jeśli znajdziecie jakiekolwiek braki w tłumaczeniu lub błędy proszę zgłaszajcie je w tym dziale.

  Witajcie ponownie forumowicze! ^^

  Dzisiaj porozmawiamy(a właściwie przeczytacie mój modolog) o najlepszych według mnie modach na generację biomów oraz świata w Minecrafcie. Wszystkie omawiane mody są dostępne na wersję 1.12.2. Może następny post będzie o 1.7.10, zobaczymy.

  Zachęcam do konstruktywnej krytyki mojej listy oraz ocenienie :saint:


  Lista prezentuje się w następujący sposób:

  1. BOP + RTG

  Tu poza Biomes O' Plenty i Realistic Terrain Generation potrzebujemy także BiomeTweaker oraz Climate Control/Geographicraft(to jest pełna nazwa). Polecam także posiadanie moda Serene Seasons.


  Biomes O' Plenty - ekspansywny mod na biomy do Minecraft, który dodaje mnóstwo nowych, unikalnych biomów do Overworldu, Netheru i Endu! W połączeniu z nowymi biomami, dodaje także nowe rośliny, drzewa, bloki i wiele więcej! Jeżeli graliście kiedykolwiek na tym modzie to wiecie ile rzeczy w sobie zawiera. Jest to jeden z najlepszych i najbardziej rozbudowanych modów na generację świata.

  Przykład z BOP. Źródło: https://chillcrafting.tumblr.com/post/185943621871, więcej tu https://chillcrafting.tumblr.com

  Realistic Terrain Generation - jest modem, który dodaje nowy typ świata, generujący bardziej realistyczny teren. Nie dodaje nowych bloków. Nie dodaje nowych mobów. Nie dodaje nawet nowych biomów. Po prostu generuje bardziej realistyczny teren dla istniejących generowalnych biomów(w tym dodanych przez inne mody). Jest to wymagający mod, więc nie polecam na słabszym sprzęcie bo Wam "wybuchnie":D  Przykłady z RTG(Biomy z Vanilli). Źródło(podane na stronie moda): https://i.imgur.com/Aem87JR.gif


  BiomeTweaker oraz Climate Control/Geographicraft - mody wymagane do współdziałania wyżej wymienionych modów(samo BOP ich nie wymaga).


  Serene Seasons - to mod do Minecraft'a, który dodaje pory roku. Kolory trawy i liści zmieniają się przez cały rok, a zimą temperatura się zmienia i pozwoli na spada śnieg w niektórych biomach, na których normalnie nie ma go. Pory roku wpływają również na różne inne funkcje, takie jak wzrost plonów (różne uprawy są ograniczone do różnych pór roku), pogoda (Więcej deszczu na wiosnę, więcej burz w lecie itp.) I wiele więcej! Serene Seasons działa również automatycznie z dowolnymi modami dodającymi biomy, zmieniając kolor trawy i liści bez konieczności dodatkowego ulepszania!


  Przykłady dla Serene Seasons znajdują się na CurseForge.


  2. WildNature

  Link
  Mod ten dodaje przede wszystkim:

  • 77 unikalnych i ładniutkich biomów
  • przeszło 15 nowych drzew
  • 5 nowych typów trawy
  • około 15 nowych roślin
  • nowy, lepszy generator świata
  • nowe deski, pnie, schody etc.
  • nowe zwierzęta

  Wszystko(poza zwierzakami) to jest zamknięte w nowym generatorze świata wybieranym w menu kreacji świata, tak jak w przypadku Biomes O' Plenty. Niestety WildNature nie współgra z innymi modami na generacje świata :<  Przykład terenu z WildNature. Źródło: https://i.imgur.com/CvQFGLt.png / https://www.curseforge.com/min…ds/wildnature/screenshots


  3. Minestrappolation 5

  Link

  Jest to ogromna, samodzielna przebudowa wanilii, która ma na celu dodanie mnóstwo contentu, aby gra była bardziej interesująca, a jednocześnie dobrze współgra z wyglądem i stylem Minecraft'a Vanilla.

  Geologiczne różnice między biomami

  Kilka wariantów gleby

  Mnóstwo plonów

  Całkowita konwersja świata

  Naturalne materiały budowlane

  Dziwne, nowe rudy

  Obfitość bloków dekoracyjnych  Sawanna zmieniona przez Minestrappolation. Źródło: https://www.curseforge.com/min…rappolation-5/screenshots


  4. Oh The Biomes You'll Go

  Link

  2 Link (CurseForge)

  Oh The Biomes You'll Go to mod o eksploracji i przygodzie, którego celem jest zabranie Was w podróż po Minecrafcie jak nigdy dotąd! Poznaj ponad 60 magicznych, realistycznych i zapierających dech w piersiach biomów ORAZ piękne, oszałamiające, nowe wymiary(a dokładnie 2 :p).

  Opis jest niezwykły, ale tak naprawdę mod dodaje tylko biomy i nowe bloczki.


  5. Recurrent Complex

  Link

  Mod dodaje około 200 losowych struktur oraz daje możliwość dodawania własnych, zbudowanych przez Was. Tu nie mam przykładów, ale wszystko w linku do moda :> Ale dodam, że wymaga IvToolkit do poprawnego działania.


  Wszelkie screeny i dodatkowe informacje znajdziecie na stronkach z podanymi modami

  Wszystkie mody bez linka znajdziecie tutaj: CurseForge

  Takie chyba podstawowe pytanie do was forumowicze.^^ Która wersja Minecraft'a jest dla Was najlepsza i dlaczego?

  Według mnie ostatnią najlepszą, czytaj w miarę wydajną i dobrze zaopatrzoną we wszelkie modyfikacje i dodatki wersją, jest 1.7.10. Najgorsze wydajnościowo są wersje 1.10+, a szczególnie 1.14. Pod względem rozgrywki nie mam zastrzeżeń co do "Village and Pillage" oraz "Aquatic" update, ale ta wydajność naprawdę tyłka nie urywa, a nawet jest gorsza. I tak widzimy dokąd zmierza teraz Mojang - dodajemy jak najwięcej, ale walić wydajność i naprawianie wiecznych bugów. Pod względem modyfikacji to według mnie zarówno 1.7.10 jak i 1.12.2 są bardzo urozmaicone. A co do rozgrywki na vanilli to rzadko mi się zdarza, gdyż jest właśnie nadal mało interesująca dla miłośniczki modów jaką jestem


  Co do PVP to szczerze podoba mi się to bardziej "taktyczne" dodane wersji 1.9+, głównie z powodu bezmyślnego według mnie nawalania i healowania w poprzedniej jego wersji. Stare PVP może było wygodniejsze, ale czy to znaczy lepsze? Możecie znaleźć w internecie wiele przykładów w różnych tematach, kiedy wygodniejsze =! lepsze. Najlepszym wyjściem byłoby chyba połączenie nowego i starego PVP, może to trochę złagodzi kłótnie o nim :saint:

  Witamy UwU Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba :D
  I każda pomoc też jest mile widziana(ale to sie zobaczy po małej naradzie)
  Tak jak Hector zauważył to wszyscy się interesujemy informatyką i w sumie fajnie

  To będzie bardzo krótki post, ale czemu by nie opublikować? ;)

  Można by było dodać opisy do paczek na launcherze. O ile w Vanilli wiadomo o co chodzi, to z np. Technics Evolved tak średnio.
  Hectorku postarałbyś się bardziej, a nie Lorem ipsum.
  Może nie jest to taki otwarty launcher, ale i tak jakiś przyjemniej będzie xD

  PS: Możnaby też dodać moją paczuche, którą mogę Ci podesłać Hectorze jak ją poprawie :D

  Jestem Lunek, Lunu, Julia, ale nazywajcie mnie jak chcecie xd
  Interesuję się informatyką, grami i innymi pierdołami.
  Jestem aktualnie w policealce, ale planuję iść na Tworzenie gier
  No i mam w planach może kiedyś stworzyć własną OwO