Wyjaśnienia oraz garść informacji od ekipy

Reset, co się stało?

W wyniku problemów z serwerem bazy danych, straciliśmy bezpowrotnie wszystkie dane, tylko częściowo udało się je uratować z uszkodzonych baz. Obiecujemy na przyszłość się poprawić w tej kwestii, a za wszelkie problemy naprawdę przepraszamy.

Naszym błędem było nie wdrążenie aktywnego systemu kopii zapasowych bazy danych na naszych serwerach. Błąd został naprawiony, niestety ponieśliśmy ogromne koszty tego błędu.

Wszystkich bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, i zachęcamy do powrotnej rejestracji w naszych serwisach. ;)

Awaria, awarią ale co dalej?

Postaraliśmy się przywrócić wszystko co się dało, do poprzedniego stanu jak z przed awarii… Niestety nie jesteśmy w stanie przywrócić waszych kont, postów, wpisów, i większości danych jakie u nas pozostawiliście.


Jak może zauważyliście ostatnio podziały się u nas na forum pustki i do tego osoby korzystające z TeamSpeak 3 zauważyły, że przez pewien czas nasz serwer nie funkcjonował. Udało nam się naprawić większość rzeczy lecz niestety bazy danych nie jesteśmy w stanie przywrócić.

Kwestia tłumaczeń

Awaria nie wpłynęła negatywnie nad pracami nad tłumaczeniem, przez wakacje pracowaliśmy trochę wolniej nad naszym tłumaczeniem, ale spokojnie, teraz wracamy do pracy na pełnych obrotach.


Wprowadziliśmy również system JIRA, do naszej pracy dzięki czemu, powinniście otrzymać jakościowo lepsze tłumaczenia oraz mniej zabugowane. ;)

Nowa wersja tłumaczeń powinna się ukazać pod koniec września bądź na początku października. Tłumaczenia idą spokojnie i bez problemowo.

Dalsza przyszłość…

Choć aktualnie sprawa wygląda nie ciekawie, nadal nie planujemy się poddawać,

Nadal będziemy rozwijać nasze tłumaczenia, oraz forum, planujemy również wprowadzić pierwsze Polskie wsparcie do silnika WoltLab.


Dodatkowo dzięki uprzejmości kilku osób udało nam się wymienić stary certyfikat SSL Let’s Encrypt na nowy od Certum.

Mamy nadzieję, że się do nas nie zgorszycie po zaistniałej sytuacji i nadal będziemy budować przyszłość Hectorsky Network, jako fajnego i otwartego projektu.

Na koniec…

Dajcie znać co sądzicie na temat tego artykułu i podzielcie się w komentarzach waszymi sugestiami… lub obelgami… ;)

Również nie zapomnijcie zajrzeć na nasz serwer TeamSpeak 3.

Pozdrowienia wasz,

Hectorsky i Sonic Song

About the Author

Jestem twórcą Hectorsky Network, ale to już pewnie wiesz widząc mój Nick.

W Hectorsky Network, nadzoruję pracę serwerów, zajmuje się w większości pisaniem artykułów, oraz reprezentowaniem godnego wizerunku Hectorsky Network.


Na co dzień zajmuję się serwisem komputerów, oraz wdrążaniem sieci.

Jestem fanem prostych gier wideo, takich jak Minecraft, oraz strasznym fanem sprzętu retro, spędzam masę czasu konserwując stary sprzęt oraz go naprawiając.

Staram się też być miłą, pomocną oraz przyjemną osobą dla wszystkich.


Dodatkowo jestem Reeeeeeeeeeeeeeeetro graczem, zbieram stare konsole, naprawiam je i konserwuje. :D

Hectorsky Założyciel

Comments 5