Jump to content
 • Join to Our Community!

  Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
  Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

   

  • Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
  • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
  • Poznania nowych ciekawych osób
  • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

   

  Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.

   

 • ESET Endpoint Security Suite - recenzja rozwiązań ochrony dla biznesu.


  Hectorsky
   Share

  W naszej recenzji pominęliśmy ochronę urządzeń z systemem Android za co bardzo przepraszamy.

  Dodam, że recenzja nie jest w żaden sposób sponsorowana, są to nasze spostrzeżenia i opinie na temat oprogramowania owego oprogramowania.

  Zacznijmy od tego czym jest firma ESET?

  Firma ESET, spol. s r.o. jest słowackim przedsiębiorstwem z siedzibą w Bratysławie, od samego początku swojego istnienia zajmuje się cyberbezpieczeństwem, jej flagowym produktem jest Antywirus ESET NOD32, na dzień dzisiejszy firma jest jednym z bardziej rozpoznawalnych dostawców oprogramowania antywirusowego.

   

  ESET jest globalnym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego

  komputery firm oraz użytkowników indywidualnych, któremu zaufało

  5 milionów Polaków i ponad 110 milionów użytkowników na świecie.

  Cyt. Ulotka firmy ESET.

  Czym się charakteryzują rozwiązanie dla biznesu firmy ESET?

  ESET Endpoint Security działa w oparciu o znane rozwiązanie dostępne dla użytkowników domowych tzn. ESET NOD32 z tą różnicą, że program ESET Endpoint Security jest nakierowany na firmy, które potrzebują zabezpieczeń na dużej ilości urządzeń, takich jak maszyny wirtualne, serwery, stacje robocze.

  Jednym z dodatkowych atutów programu ESET Endpoint Security jest też ochrona sieci opartych o domenę Active Directory.

  Dodatkowo wersje biznesowe mogą być zarządzane przez konsolę ESET Security Management Center, która pozwala zarządzać ochroną firmy ESET na wszystkich komputerach w firmowej sieci. Dzięki czemu administratorzy w państwa firmie mogą łatwo zarządzać stanem ochrony w całej firmie.

  Jaka jest skuteczność programu ESET Endpoint Security?

  Nasze testy wykazały, że program firmy ESET bardzo dobrze sobie radzi z wykrywaniem oprogramowania szpiegującego, ransomware, oraz wszelkimi zagrożeniami pochodzącymi z sieci.

   

  Sprawdziliśmy wykrywalność na podstawie testów dostępnych w sieci np. RansomTest, warto odnotować, że te testy nie działały, to znaczy ochrona ESET nie aktywowała się przy tego typu testach. Natomiast, przy testach z prawdziwymi wirusami i ransomware takimi jak WannaCry, lub Petya program ESET poradził sobie bardzo dobrze. Wirusy oraz ransomware zostały od razu wykryte i spacyfikowane.

  Rzecz, która najbardziej mnie zaskoczyła to był fakt, że wersja na komputer wykrywała również szkodliwe pliki APK dla systemu Android co jest bardzo przydatną funkcjonalnością.

   

  Według naszych testów, program ESET nie wyświetlał dużej ilości alarmów „false-positive”, choć zdarzały się przypadki, że mniej znane strony były oznaczane jako szkodliwe wywołując przy tym alarm „false-positive”.

   

  Na uwagę zasługuje system ESET Live Gird, który to działa w oparciu na chmurze. Program wysyła nowe próbki podejrzanych plików znalezionych na naszym komputerze tak aby mogli je przeanalizować eksperci z firmy ESET.

   

  Produkty były testowe na systemach Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2.

  Wpływ na wydajność komputera podczas korzystania z oprogramowania ESET.

  ESET bardzo pozytywnie nas zaskoczył, ponieważ obciążenie generowane przez program, było znikome, nawet na maszynie o bardzo słabej konfiguracji. Jedyna rzecz jaką odnotowaliśmy w przypadku oprogramowania ESET Endpoint Security jest lekkie spowolnienie pobierania plików, na szczęście było ono nieznaczne.

  Obsługa programu ESET i jego interfejsu.

  Programy firmy ESET mają bardzo prosty i przyjemny w obsłudze interfejs, wszystko jest proste zrozumiałe i czytelne.

  Zaraz po uruchomieniu, program jest podzielony na zakładki, w których łatwo znajdziemy interesujące nas informacje, oraz w prosty sposób skonfigurujemy ustawienia ochrony.

  W zakładkach ale nie wszystkich jest ukryty przycisk eksportu i importu ustawień, oraz przycisk ustawień zaawansowanych.

  post-1-16034660057043.png

  W ustawieniach zaawansowanych możemy ustawić wszystkie ukryte dla przeciętnego użytkownika ustawienia, takie jak ustawienia sieci ESET Live Gird®, oraz ustawienia blokady wybranych przez nas strona na zasadzie dobrze znanego wszystkim Cenzora.

  Interfejs aplikacji ESET File Server Security wygląda tak samo jak interfejs ESET Endpoint Security.

  Różnica jest tylko i wyłącznie w ilości dostępnych ustawień.

  Wszystko świetnie, ale ile to kosztuje i czy warto?

  Cena katalogowa w sklepie ESET, pakietu ESET Endpoint Security Suite na 5 stanowisk wynosi 1014,75zł brutto na 1 rok.

  Zawartość całego pakietu:

  • ESET Endpoint Security na poziomie Security (wersja dla Windows, macOS)
  • ESET Endpoint Security na poziomie Antivirus (wersja dla Windows, Linux, macOS)
  • ESET File Security (wersja dla Windows, Azure, Linux/FreeBSD)
  • ESET Endpoint Security for Android (wersja dla Android)
  • ESET Security Management Center
  • ESET Cloud Administrator

  W tym pakiecie otrzymujemy możliwość ochrony 5 stanowisk, mogą to być stacje robocze, urządzenia mobilne lub, serwery plików, z tą różnicą, że liczba chronionych serwerów nie może być wyższa niż 30% ogólnej liczby zakupionych licencji na stanowiska.

  Generalnie rzecz ujmując większość licencji jest zamienna, jest to bardzo elastyczny model licencjonowania, znaczy to mniej więcej tyle, że jesteśmy rozliczani za ilość stanowisk a nie za konkretne oprogramowanie jakie wykorzystujemy.

  Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli chcemy zabezpieczyć na przykład, 4 komputery oraz 1 serwer to musimy wybrać licencję na 5 stanowisk.

   

  Jeśli na przykład mamy scenariusz gdzie chcemy zabezpieczyć 10 urządzeń w tym 4 smartfony oraz 5 komputerów i jeden serwer, musimy wybrać pakiet na 10 urządzeń.

   

  Nie jest do duża cena w porównaniu do tego co dostajemy, tak samo nie jest to duża cena jeśli chcemy ochronić naszą firmę przed różnymi atakami oraz oprogramowaniem, które może wyrządzić sporo szkód naszej firmie.

   

  Ale podstawowe pytanie, czy warto?

  Jesteśmy zdania, że nie ma większej wartości jak bezpieczeństwo naszej firmy. Dlatego tak uważamy, że warto zainwestować w rozwiązania firmy ESET.

  Na to pytanie musicie Państwo odpowiedzieć sobie sami. My przedstawiliśmy wam nasz punkt widzenia.

  EES-01-menu.png.73a9c040baba3045c0146b1d8c185a04.png

   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


×
×
 • Create New...