[1.14.4] Wasze opinie, jeżeli są + Mody - Fabric

 • Witam forumowiczów! ^^ Mam do was pytanie oraz kilka informacji.


  Pytanie jest następujące: Co sądzicie o Minecraft 1.14.x?

  Argumenty o PVP się nie liczą, bo wiemy że Społeczność jest podzielona, ale chodzi o ogólny zarys.

  Aktualizacji Village and Pillage nie będę przedstawiać, bo w internecie krąży o niej wiele materiałów :P


  Ale zacznijmy teraz temat modów na 1.14.4, bo też w tym celu piszę tego posta.

  Dzisiaj na celowniku mam modloader o nazwie Fabric :saint:

  Link do strony Fabric'a


  Fabric to lekki, eksperymentalny modderski toolchain, tworzony przez asiekierka

  Fabric jest dostępny na cotygodniowych aktualizacjach, jak i na pełnych wersjach zaczynając od snapshotów do 1.14. Więcej informacji i instrukcję instalacji modloadera znajdziacie na stronie Fabric'a. 8)


  A teraz przedstawię wybrane przeze mnie modyfikacje(uwaga wszelkie wymagane mody zależne znajdziecie na CurseForge pod zakładką Relations -> Dependencies na "profilach" modów)


  1.Fabric API

  Jest to chyba podstawa działania większości modów


  2. Cauldron Brewing

  Pozwala na użycie kotłów w taki sposób, jak na Bedrock Edition, czyli w celu przechowywania płynów. Dodatkową funkcją moda jest możliwość robienia w kotłach mikstur.


  3. Terrestria oraz Traverse

  Terrestria poprawia rozgrywkę poprzez dodanie 12 głównych biomów wspieranych przez 17 składowych biomów, 8 nowych gatunków drewna, a także duży wybór listowia - zapewniając odświeżony, nowy wybór ładowania terenu.

  Celem Terrestrii jest być najbardziej dopracowanym i atrakcyjnym wizualnie modem na biomy dostępnym dla Minecraft 1.14, w tym celu intensywnie skupiono się na wybieraniu, opisywaniu i udoskonalaniu biomów, aż będą wyglądać absolutnie niesamowicie.

  Zamiast dodawać tony różnych biomów, twórcy skupili się na dodawaniu raczej niewielkiej ilości biomów, a następnie zapełnianiu ich dużą ilością szczegółów i biomów składowych. To ogólnie skutkuje bardziej spójnym doświadczeniem w porównaniu do istniejących modów biomów.


  Traverse ma na celu rozszerzenie, ale nie zastąpienie biomów z Minecraft. Traverse obejmuje prostą naturę wielu biomów z Vanilli, a celem jest dopasowanie biomów tak, że Mojang mógłby je dodać do podstawowej gry i nikt by nie narzekał, że są nie na miejscu.


  4. MAmbience

  MAbbience dodaje dużą ilość dynamicznych dźwięków otoczenia. Dźwięki są odtwarzane w zależności od bezpośredniego otoczenia gracza.


  Podczas gdy MAmbience ma dużą domyślną konfigurację, wszystkie dźwięki i ich warunki są w pełni zdefiniowane i możliwe do regulowania za pomocą plików konfiguracyjnych.


  5. Mine Little Pony

  Chcesz więcej kucyków w swoim życiu? To jest mod Minecraft dla Ciebie! Ten mod zamienia ciebie, innych graczy, a nawet moby w małe pastelowe konie! (może nie IRL, ale hej, to lepsze niż nic).

  Niestety skiny na 1.14 trzeba wgrywać przez stronę Minecrafta, więc skin zmienia się nie tylko w obrębie moda.


  Wszystkie mody, których aktualnie używam znajdziecie tu

  (Jakiś słaby PC) | Windows 10 Home(nie narzekam)| MSI MS-7850| Intel Core i5-4460 | 16GB RAM 1600MHz | NVIDIA GeForce GTX 660 | Samsung 860 EVO 500GB | Seagate Barracuda 1TB