[1.14.4] Wasze opinie, jeżeli są + Mody - Fabric

• Witam forumowiczów! ^^ Mam do was pytanie oraz kilka informacji.

Pytanie jest następujące: Co sądzicie o Minecraft 1.14.x?

Argumenty o PVP się nie liczą, bo wiemy że Społeczność jest podzielona, ale chodzi o ogólny zarys.

Aktualizacji Village and Pillage nie będę przedstawiać, bo w internecie krąży o niej wiele materiałów :P

Ale zacznijmy teraz temat modów na 1.14.4, bo też w tym celu piszę tego posta.

Dzisiaj na celowniku mam modloader o nazwie Fabric :saint:

Link do strony Fabric'a

Fabric to lekki, eksperymentalny modderski toolchain, tworzony przez asiekierka

Fabric jest dostępny na cotygodniowych aktualizacjach, jak i na pełnych wersjach zaczynając od snapshotów do 1.14. Więcej informacji i instrukcję instalacji modloadera znajdziacie na stronie Fabric'a. 8)

A teraz przedstawię wybrane przeze mnie modyfikacje(uwaga wszelkie wymagane mody zależne znajdziecie na CurseForge pod zakładką Relations -> Dependencies na "profilach" modów)

1.Fabric API

Jest to chyba podstawa działania większości modów

2. Cauldron Brewing

Pozwala na użycie kotłów w taki sposób, jak na Bedrock Edition, czyli w celu przechowywania płynów. Dodatkową funkcją moda jest możliwość robienia w kotłach mikstur.

3. Terrestria oraz Traverse

Terrestria poprawia rozgrywkę poprzez dodanie 12 głównych biomów wspieranych przez 17 składowych biomów, 8 nowych gatunków drewna, a także duży wybór listowia - zapewniając odświeżony, nowy wybór ładowania terenu.

Celem Terrestrii jest być najbardziej dopracowanym i atrakcyjnym wizualnie modem na biomy dostępnym dla Minecraft 1.14, w tym celu intensywnie skupiono się na wybieraniu, opisywaniu i udoskonalaniu biomów, aż będą wyglądać absolutnie niesamowicie.

Zamiast dodawać tony różnych biomów, twórcy skupili się na dodawaniu raczej niewielkiej ilości biomów, a następnie zapełnianiu ich dużą ilością szczegółów i biomów składowych. To ogólnie skutkuje bardziej spójnym doświadczeniem w porównaniu do istniejących modów biomów.

Traverse ma na celu rozszerzenie, ale nie zastąpienie biomów z Minecraft. Traverse obejmuje prostą naturę wielu biomów z Vanilli, a celem jest dopasowanie biomów tak, że Mojang mógłby je dodać do podstawowej gry i nikt by nie narzekał, że są nie na miejscu.

4. MAmbience

MAbbience dodaje dużą ilość dynamicznych dźwięków otoczenia. Dźwięki są odtwarzane w zależności od bezpośredniego otoczenia gracza.

Podczas gdy MAmbience ma dużą domyślną konfigurację, wszystkie dźwięki i ich warunki są w pełni zdefiniowane i możliwe do regulowania za pomocą plików konfiguracyjnych.

5. Mine Little Pony

Chcesz więcej kucyków w swoim życiu? To jest mod Minecraft dla Ciebie! Ten mod zamienia ciebie, innych graczy, a nawet moby w małe pastelowe konie! (może nie IRL, ale hej, to lepsze niż nic).

Niestety skiny na 1.14 trzeba wgrywać przez stronę Minecrafta, więc skin zmienia się nie tylko w obrębie moda.

Wszystkie mody, których aktualnie używam znajdziecie tu