[Facebook] Krótki poradnik o podejrzanych wiadomościach i linkach

• Czasami się zdarzy, że otrzymamy nietypową wiadomość bądź jakiś podejrzany link... Jest parę podstawowych rzeczy których NIE WOLNO ROBIĆ.

1. Gdy przez przypadek wejdziemy na taki link to NIGDY się tam nie logujemy jeżeli od nas tego wymagają.

Łatwo też sprawdzić czy strona jest bezpieczna poprzez adres. Warto też zwracać uwagę na szczegóły typu czy strona ma początek https:// bądź czy nazwa strony nie jest przeinaczona.

2. Nigdy nie pobieramy z takich stron ŻADNYCH plików. Takowe pliki mogą posiadać wirusy, które mogą uszkodzić nasz sprzęt i wykraść dane np.: Do konta bankowego, Numery telefonów, Dane osobiste oraz hasła i loginy.

Niektóre osoby możliwe, że zadadzą sobie pytanie "A co zrobić jak już się zalogowałem/zalogowałam?". W takim wypadku warto zmienić hasła do kont oraz ustawić sobie dwuetapową weryfikację.

Trochę większy problem może być gdy ktoś pobrał plik z takowej strony. Wtedy warto przeskanować swoje urządzenie DOBRYM ANTYWIRUSEM. Jeżeli taki skan nie pomoże to warto oddać wtedy urządzenie do informatyka, który podejmie się próby naprawy (Czasami naprawa jest nie możliwa i jedyne co może czasami pomóc to Hard Reset).

Nawet jeżeli komuś się coś takiego nigdy nie wydarzyło to warto ustawić sobie chociaż dwuetapową weryfikację

Wiem... Poradnik mógłby być dłuższy trochę, ale to miał być taki krótki i ścisły.

Mam nadzieję, że komuś będę w stanie pomóc tym poradnikiem. :thumbup: