• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
  Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

  • Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
  • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
  • Poznania nowych ciekawych osób
  • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

  Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
  Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Chrome OS

Vixen

Użytkownik
Posty
9
Punkty
1
Chrome OS – system operacyjny tworzony przez firmę Google. Głównym zadaniem systemu ma być uruchamianie aplikacji internetowych. Kod źródłowy systemu jest otwarty. Pierwsze informacje o pracach pojawiły się 7 czerwca 2009 roku, zaś oficjalna premiera systemu została zapowiedziana na druga połowę 2010 roku. Chrome OS bazuje na jądrze Linux, docelowo ma uruchamiać się jedynie na wybranych przez Google urządzeniach. Interfejs systemu jest minimalistyczny, a głównym narzędziem zastępującym klasyczną analogię pulpitu, jest specjalna wersja przeglądarki internetowej Chrome. Ponieważ przeglądarka ma wbudowany odtwarzacz, będzie jedyną aplikacją obecną domyślnie w urządzeniu. Docelowa grupa użytkowników Chrome OS to osoby spędzające dużo czasu w internecie.

Ciekawy OS :)
 

Lunekiska

Użytkownik
Posty
6
Punkty
1
Jeżeli ma gry z Windowsa(czyli większość) aka Steam/CDP/etc. to chetnie zobacze z gamer perspective. Jak odpala na nim Adobe, IDEA lub/i większe programy graficzne ale tez silniki gier to z perspektywy coding/moding/gamedev. Programy dla artystów(SAI/Affinity/Clip Studio) jak odpala to znam osoby co rysują. Tak szczerze to mam wymagania xD
 

Kolosowsky

Użytkownik
Posty
7
Punkty
3
Teoretycznie można uruchamiać gry i programy z Windows, jest do tego zewnętrzna apka Clossover, która zapewnia kompatybilność w jakimś tam stopniu. Pewnie sporo też daje instalacja systemu na mocniejszym sprzęcie.

 
Do góry