• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
    Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

• Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
    • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
    • Poznania nowych ciekawych osób
    • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
    Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Discord - wielkie niebezpieczeństwo z którego nie zdajesz sobie sprawy

Akwirack

Użytkownik
Punkty
3
Zapewne każdy z nas spotkał osobę, bądź sam jest użytkownikiem komunikatora "Discord".
Większość użytkowników używa tego oprogramowania z prostych przyczyn: ponieważ znajomy używa i zaprasza, albo jest to "wygodniejsze" i "darmowe" rozwiązanie. Muszę przyznać po styczności z tym odniosłem podobne wrażenie. Wszystko było piękne i wspaniałe dopóki przyjaciel nie poświęcił mi chwili swojego cennego czasu ukazując całe zło i prawdę o której się zwyczajnie nie mówi.

- Tworząc konto zostawiamy swoje dane na serwerach discorda, które są wielce prawdopodobne bycia sprzedanymi firmom pośrednim.
- Akceptując regulamin zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych przez nieokreślone "podmioty zależne".
- Niejasnym jest źródło dochodów przeznaczonych na utrzymanie oprogramowania.
- Discord nie stosuje się do RODO - po usunięciu konta dane, rozmowy, wiadomości wciąż pozostają na serwerach.
- Samo oprogramowanie jest na tyle dziurawe, że z poziomu przeglądarki/aplikacji można bezproblemowo uszkodzić sprzęt, dostać się do czyjegoś urządzenia (oczywiście bez wiedzy i zgody).

Mam nadzieję, że ten krótki post zmusi do refleksji, czy ugadzanie innym jest warte ryzykowanie własnej prywatności i bezpieczeństwa?

Ostatnia edycja:

Hectorsky

Włodarz grajdołka
Administrator
Punkty
8
Zapewne każdy z nas spotkał osobę, bądź sam jest użytkownikiem komunikatora "Discord".
Większość użytkowników używa tego oprogramowania z prostych przyczyn: ponieważ znajomy używa i zaprasza, albo jest to "wygodniejsze" i "darmowe" rozwiązanie. Muszę przyznać po styczności z tym odniosłem podobne wrażenie. Wszystko było piękne i wspaniałe dopóki przyjaciel nie poświęcił mi chwili swojego cennego czasu ukazując całe zło i prawdę o której się zwyczajnie nie mówi.

- Tworząc konto zostawiamy swoje dane na serwerach discorda, które są wielce prawdopodobne bycia sprzedanymi firmom pośrednim.
- Akceptując regulamin zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych przez nieokreślone "podmioty zależne".
- Niejasnym jest źródło dochodów przeznaczonych na utrzymanie oprogramowania.
- Discord nie stosuje się do RODO - po usunięciu konta dane, rozmowy, wiadomości wciąż pozostają na serwerach.
- Samo oprogramowanie jest na tyle dziurawe, że z poziomu przeglądarki/aplikacji można bezproblemowo uszkodzić sprzęt, dostać się do czyjegoś urządzenia (oczywiście bez wiedzy i zgody).

Mam nadzieję, że ten krótki post zmusi do refleksji, czy ugadzanie innym jest warte ryzykowanie własnej prywatności i bezpieczeństwa?

Wiesz mi się wydaje, że tutaj należy również poruszyć pewien temat społeczny jakim jest presja społeczna, i nie myślenie nad konsekwencjami czynów, toć (co może mi się stać, jak znajomym nic się nie stało).

Żyjemy w takich czasach a nie innych, gdzie wystarczy wszystko opakować w kolorowy papierek i dobrze sprzedać, nieważne czy chroni to naszą prywatność czy nie.

Do góry