• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
    Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

• Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
    • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
    • Poznania nowych ciekawych osób
    • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
    Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Gamedev - Pogadanki i zapowiedź

Falafel

Użytkownik
Punkty
3
Czołem i Procesorem!

Mam do was - użytkowników - nietypowe pytanie: Pracowaliście kiedyś nad grą komputerową, planszową bądź karcianą? Jaki był wasz udział w developmencie?

Ja osobiście pracuję po trochu nad dwoma projektami: Occult.WAD oraz SMB:GO
Informacje o pracach będę postował na osobnych wątkach w tym dziale.

ShadeHP

Użytkownik
Punkty
1
Ja okazjonalnie przesiaduje nad własnym projektem na gre typu Roguelike który według mego pierwotnego planu miał być w stylu karciankowym.

Martinez

Użytkownik
Punkty
3
Dobry wieczór, ja pracuję nad dwoma projektami.

Główny Art.png

Jednym, dużym i moim zdaniem najbardziej przyszłościowym na ten moment, jest gra komputerowa: Próbą Bogów, która
jest niejako symulatorem boskiej rzeczywistości (God Mode) osadzonej w gatunku gier z pogranicza RTS RPG
Z grą pomaga mi niewielki zespół osób, chcących stworzyć coś naprawdę zajmującego.
Mamy pasję i wierzymy, że wkrótce uda nam się przekuć ją w coś więcej, między innymi przez zbiórki crowdfundingowe, które wystawimy wkrótce, na realizację projektu.

O czym opowiada sama gra?
W Próbie Bogów wcielamy się jeden z bytów, który schodzi na ziemię, aby wprowadzić swój własny porządek, pośród ludzi, którzy
żyją na świecie. Jednak to: jaki nasz Bóg jest, nie jest w żaden sposób odgórnie określone - przez co możemy zbudować swoją własną religię od zupełnych podstaw, przechodząc przez różne etapy cywilizacyjne.
W odróżnieniu od typowych strategii - nie sterujemy stricte ludźmi (którzy mają wolną wolę) a Bogiem, którego kształtujemy i przez niego
wyrabiamy moralność poddanych nam ludzi.
Na początku gry dobieramy dla siebie patrona, jednego z kilku dostępnych - o całkowicie odmiennych od siebie poglądach moralnych i spojrzeniu na świat. Pomoże nam on w początkowych etapach podejmować decyzje i nauczyć się grać - później możemy wybrać, czy chcemy go słuchać,
czy wolimy być całkowicie autonomicznym bytem. (Oczywiście można nie słuchać go w ogóle)

Świat, oprócz bycia złożonym i możliwie najbardziej wiernym symulatorem boskiej ingerencji w cywilizacje, oferuje otwarty,
pełen tajemnic świat, który będziemy mogli odkrywać godzinami, na różnych płaszczyznach, poznając kultury, z którymi
przyjdzie nam obcować, miejsca, legendy, i przeróżne wydarzenia.
Sama forma kontroli ludzi - poprzez nakazy, klątwy, plagi, uroki i błogosławieństwa zostawia ogromne pole do popisu.
W grze mamy bogiem ogromną księgę zaklęć, która kształtuje i zmienia się wraz z tym, jakim typem Boga jesteśmy.
Gra odbywa się w rzeczywistości średniowiecznej-fantastyki, ze względu na łatwość w ingerencji w tego typu prostą kulturę.

Planowaną premierę pełnego dzieła zaplanowaliśmy na 2022 rok. :)
Wkrótce opowiem w pełni o grze, do której buduje również swoją własną stronę.

8CopMfZ.png

Oraz mniejszym, jednak wciąż ciekawym projektem tworzenia RolePlaya - a właściwie czegoś podchodzącego pod
RPG: czym jest "Nowa Nadzieja 2109"
Projekt, osadzony na Discordowym serwerze, opowiada o Ojczyźnie Polskiej, około 90 lat w nieco bardziej
futurystycznej przyszłości, w której ludzie, oprócz wysoko rozwiniętych machin, wszelkich konfliktów cywilizacyjnych, moralnych
muszą zderzyć się z pojawieniem - a w zasadzie ujawnieniem się nadludzi, pośród nich, na ulicach miast.

W grze przyjdzie nam wybrać jedną ze stron barykady: Prawo lub Podziemie
i napisać swoją własną historię, w jednym z miast Polski. Całość jest oczywiście barwnie opowiedziana i posiada
wiele głębszych elementów.
Całość można przeczytać, na innym forum o której opowiadam o projekcie, pod tym linkiem: Nowa Nadzieja
(wkrótce na naszej własnej stronie)

Pozdrawiam!

Do góry