• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
  Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

  • Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
  • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
  • Poznania nowych ciekawych osób
  • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
  • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

  Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
  Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Jaki zasilacz wybrać? Czarna lista zasilaczy 2021

Sonic Song

Użytkownik
Posty
14
Punkty
3
Wiele osób często ma problem z wyborem zasilacza do swojego zestawu. Producenci nie ułatwiają nam tego zadania, bowiem zasilacz zasilaczowi nierówny i kierowanie się przy jego wyborze tylko odpowiednią mocą po prostu nie wystarcza.

Postaramy się Wam odrobinę ułatwić to zadanie poprzez spisanie producentów zasilaczy których nie polecamy.

Nie każdy wie, jak ważnym komponentem komputera jest zasilacz. To on zapewnia stabilność naszego systemu a co za tym idzie także jego żywotność! Jeśli Twój komputer ma problemy z temperaturami lub resetuje się podczas grania to może być to wina niemarkowego zasilacza. Zdarza się, że przy awarii takiego sprzętu cierpią na tym inne części, które potem trzeba wymienić. Śmierć urządzenia z takiej listy jest pewna, a tylko moment w którym się to wydarzy jest wielką niewiadomą. Dlatego też zasilacze z czarnej listy są często nazywane „bombą zegarową z opóźnionym zapłonem”.

Nie kupuj zasilaczy firm takich jak: Achieve, Akyga, Arktik Power Supply, Altis, Aspire, Atlas, Apex, Allied, Austin, Acutake Aton, Bandit, Bestec, Bondfunx Fire, Carbon, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Crono, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Ecogo True Power, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Foxtech, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Hedy, Impet, Incore,Inter-tech , Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, Levicom, Likeenergy, Linkworld, L&C, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, ModeCom Feel (I, II), ModeCom Green, Logic (L&C), ModeCom Premium, Mercury, Metropilis, Mustang, MS-Tech, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Pangu, Platin Power, Powercomp, Powerfox, Powertec, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rebeltec, Rubikon, Ropla, Rasurbo (Green Power), Sniper, Stability Power, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Trust, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence, XION, X-Power, 2N
Oraz wszystkie zasilacze bez nazwy na obudowie!


12_1232222514.jpg
Wnętrze zasilacza typu NONAME (bez marki, tani)
26_1232222538.jpg
Wnętrze prawdziwego zasilacza (markowego)

A dla tych którzy jednak wolą zastrzyk adrenaliny, kiedy wkładają chińskie cuda do komputera, kilka zdjęć…

2064712200_1325942428.jpg3630112500_1325942430.jpg4698720000_1325942426.jpg
Oczywiście są to skrajne przypadki, bo zazwyczaj słyszymy jedynie dźwięk i komputer się po prostu wyłącza, ale zawsze lepiej być pewnym, że podczas ważnej rundy w Counter Strike’a nasz komputer nie ulegnie zniszczeniu.

Istnieją również marki które możemy z czystym sumieniem polecić, a ich produkty mają na pewno o wiele wyższe standardy niż te wymienione wyżej.

Do firm które produkują w głównej mierze dobre jednostki zaliczamy:
Antec, Corsair, Thermaltake, Chieftec, XFX, BeQuiet, OCZ, CoolerMaster, EVGA, Seasonic, Silverstone, Enermax, FPS/Fortron, Nowe Produkty SPC
Pamiętajcie, że nawet polecanych firmą zdarzają się kiepskie jednostki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry