• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
    Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

• Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
    • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
    • Poznania nowych ciekawych osób
    • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
    Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Klient Beta TeamSpeak 5 - wasze wrażenia

kefru

Moderator
Moderator
Punkty
3
Jeśli chodzi o design i budowę to może w dużej mierze zależeć upodobania.
Bywają pierdółki w interfejsie, które mnie irytują.
Np. opcji, których nie da się łatwo znaleźć, albo za małe przyciski mało informujące do czego służą.

Kolorystycznie jest okay, nie mam się do czego przyczepić. Na plus, że jest natywny ciemny motyw, który ubóstwiam w aplikacjach/stronach.

Jak to jest z tym "postępem" nowsze aplikacje są bardziej obciążające. Wykorzystanie ramu i procesora może być większe w porównaniu z TS3.
Chociaż w dobie aktualnego sprzętu jest to niezbyt zauważalna różnica (ale nadal jest).

Klient chodzi całkiem szybko. Na minus chyba dałbym czas uruchamiania. Dzieje się to troszkę dłużej niż w przypadku trójki.

Klient nadal nie posiada wszystkich funkcji, które można zaobserwować w TeamSpeak3. Mimo to program z każdą aktualizacją się rozwija (jak na swoje tempo).

Posiadacie dostęp do bety TeamSpeak 5?
Jeśli tak, to jakie są wasze odczucia względem wersji trzeciej?
Czekam na wasze opinie ;)

Hectorsky

Włodarz grajdołka
Administrator
Punkty
8
W mojej opinii TeamSpeak 5, jest raczej ofiarą Discordomanii lub jakkolwiek to nazwać.

Program wygląda bardzo estetycznie, choć jest mocno zagmatwany i nie intuicyjny w wielu przypadkach, wszelkie zaawansowane informacje, ustawienia, są poukrywane.
Generalnie aplikacje bazujące na chromium CEF,Electron wyglądają dość estetycznie, choć minusem jest ich działanie.
Imo, program prezentuje się dobrze dla przysłowiowego zielonego użytkownika.

Nowy Teamspeak, choć działa fajnie i płynnie, ma problem z pierwszych uruchomieniem [macOS], ponieważ mikrofon w domyślnym ustawieniu zbiera dosłownie wszystko pod TS'em.
Pewne aspekty nadal można przemilczeć ze względu, że to beta.

Miło widzieć, że TeamSpeak próbuje odgryźć Discordowi trochę tortu, ale myślę, że nadal nie tędy droga.
ts1.pngts2.pngts4.png

Do góry