• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
    Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

• Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
    • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
    • Poznania nowych ciekawych osób
    • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
    Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Promocja Hectorsky.net + pomysły

Martinez

Użytkownik
Punkty
3
Dobra, zgodnie z obietnicą, niedługo zabiorę się za promocję forum ;) będzie ona dość intensywna, ale krótka.
(To znaczy, po kilku dniach powinny już być pierwsze efekty)
Z za pamięci, aby nic nie wyleciało mi przypadkiem z głowy, napisze już teraz, jak dokładnie to widzę:

Generalnie podzieliłem swój pomysł na 3 etapy, które wykorzystam do promocji
Te, które w dłuższej perspektywie okażą się skuteczne, można będzie używać częściej.
Za całokształt wezmę się w okolicy weekendu.

--------------------
Sprawa I Promocja:

Po 1. Promocja przez Discord
Jako, że już trochę orientuje się w promocji Discordowej, znacznie lepiej niż w innych platformach
wykorzystam go, aby dotrzeć do ludzi, przez:
- Ogłoszenia na serwerach reklamowych
- Polecanie forum na grupkach informatycznych
- Korespondencja na PW z ludźmi, którzy ów forum byliby zainteresowani
Cel jest jeden: wysłać link do forum.
Jeżeli ktoś wejdzie - sam powinien ocenić, czy jest ono dla niego. Jeśli nie - pominie

Po 2. Promocja przez fora dyskusyjne
Moim zadaniem jest znaleźć fora, które obracają się w tematyce podobnej do tej, na Hectorsky,
tj. informatyka, programowanie, gry, technologia i na nich polecić je ludziom.
Oprócz tego - dzięki tej metodzie można by było dowiedzieć się trochę o samym funkcjonowaniu takich for,
podpatrzeć tematy, działy - jak to wszystko tam działa, oraz poradzić się kilku osób o pomoc.

Po 3. Promocja przez Facebooka
Jako że jest to największa baza ludzi, również wziąłbym pod uwagę promocję na nim.
Konkretnie założyłbym fanpage, który odsyłałby do forum. Ludzie - zainteresowani grupą na fb,
automatycznie dowiadywaliby się o forum.

Po 4. Mailing do osób które już założyły konto na forum
Napiszę dla was wiadomość, w której opiszę jak zmieniło się forum, o jego planach na przyszłość i
pomysłach na promocję/powiększanie społeczności. Wy roześlecie ją do forumowiczów - każda osoba, która odczyta
maila, będzie mogła z powrotem tutaj zajrzeć.

--------------------
Sprawa II. Kwestia Serwera

Ludzie wchodząc tutaj, nie mogą widzieć - że jest zastój, bo pomyślą, że forum jest martwe - dlatego
proponowałbym dodać nowe posty, na Stronę Główną, aby ludzie widzieli, że jest ruch.
Aktualnie są tematy, sprzed kilku miesięcy - to może ludzi odstraszać.
Nawet jak jest mała aktywność, zróbmy tak, aby forum sprawiało wrażenie schludnego, zadbanego i przede
wszystkim choć trochę aktywnego.

Działy:
- Trochę brakuje mi jakiegoś działu dotyczącego: technologii, nauki (nowości naukowych) - skoro forum ma tematykę informatyczną, może by warto było dodać?
- Dział offtopic wydaje się nieco zbyt obszerny, w porównaniu do pozostałych, albo bym go troche zmniejszył, albo rozwinął inne działy

I na ten moment tyle. Forum prezentuje się bardzo ambitnie, ale na ten moment brakuje jeszcze
na nim zdecydowanie treści - więc przydałaby się społeczność, która by je zapełniła i administracja
która zadba o to, aby wszystko szło w dobrym kierunku.
Więc ja zadbam, aby pomóc ją znaleźć. W razie pytań / nie jasności / lub dodatkowych pomysłów na promo - możecie pisać. ;)

Hectorsky

Włodarz grajdołka
Administrator
Punkty
8
Cały pomysł w mojej opinii brzmi bardzo ambitnie.
Podpisuję się

PS. dodałem na główną bloczek z nowymi postami.

Do góry