• Witaj Użytkowniku na Hectorsky Network, stronie poświęconej zagadnieniom, z pogranicza gier wideo oraz informatyki.
    Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszamy Ciebie do rejestracji na naszej stronie dzięku czemu będziesz miał/a dostęp do:

• Tworzenia nowych wątków oraz odpowiadania w istniejących wątkach
    • Możliwości stworzenia swojego indywidualnego profilu użytkownika
    • Poznania nowych ciekawych osób
    • Pobierania i dodawania plików z naszej bazy zasobów
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi tłumaczeniami
    • Uzyskania wsparcia związanego z naszymi projektami

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz się z nami skontaktować przez formularz kontaktowy, lub jeśli posiadasz już konto na naszej stronie, to skontaktować się z administratorem.
    Zapraszamy Ciebie do dołączenia do naszej małej społeczności i współtworzenia jej!

Streszczenie konferencji Apple "One More Thing"

Hectorsky

Włodarz grajdołka
Administrator
Punkty
8
Siemka, po obejrzeniu najnowszej konferencji Apple-a mam mieszane uczucia.
W skrócie, Apple Silicon na ten moment to Apple M1, który ma zawierać 8 rdzenii, 4 podstawowe i 4 o zwiększonej mocy.
Appleowską 8 rdzeniową grafikę, i ma zapewnić mniejsze zużycie energii co w MacBookach pro ma dać nawet 20h na baterii.

Wg. Podanych informacji... MacBook Air ma być komputerem bezwentylatorowym.

Również Apple ma zamiar wrócić do tak zwanych Univeral Binary oraz Rosetty 2, Univeral Binary ma polegać na puszczaniu dwóch paczek, w jednej aplikacji, jednej dla ARM-a drugiej dla Intel-a
Dodatkowo ma być Rosetta 2, która ma tłumaczyć instrukcje x64 intela na architekturę x64 ARM Apple.

Aktualnie zaprezentowane maci z procesorem M1 to MacBook Air, MacBook Pro 13" oraz Mac mini.
Planowana data wydania systemu macOS Big Sur to 12 Listopada.

Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale uczucia mam mieszane, dajcie znać co wy myślicie.

Do góry